Dette er resultatet fra Fomsgaard Cup 2017. Se de seneste resultater fra Fomsgaard Cup 2018 her.

Seneste resultat

Fomsgaard Cup 2017 begynder
Slut
15/9
16/9
17/9

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold    
17090302 sø 17/09 12:30 sø 17/09 UCC Stor Boys U10 A-slutspil Final Malbas 20 - 32 Virum Vipers    
17090304 sø 17/09 15:30 sø 17/09 UCC Stor Boys U11 A-slutspil Final ALBA 29 - 12 Falcon Gul    
17090303 sø 17/09 14:00 sø 17/09 UCC Stor Boys U12 A-slutspil Final Virum Vipers 1 21 - 20 ALBA    
17090305 sø 17/09 16:45 sø 17/09 UCC Stor Boys U14 A-slutspil Final Gladsaxe Basketball Klub 46 - 49 BMS Herlev    
17090104 sø 17/09 14:00 sø 17/09 Ny hal Boys U16 A-slutspil Final AGF 84 - 64 Hørsholm 79... Basketball    
17090102 sø 17/09 11:45 sø 17/09 Ny hal Girls U10 A-slutspil Final BMS Herlev Blå 28 - 23 BK Amager    
17090103 sø 17/09 12:45 sø 17/09 Ny hal Girls U12 A-slutspil Final BK Amager 8 - 20 BMS Herlev Hvid    
17090106 sø 17/09 16:30 sø 17/09 Ny hal Girls U14 A-slutspil Final SISU SISU 04 44 - 39 BK Amager    
17090105 sø 17/09 15:15 sø 17/09 Ny hal Girls U16 A-slutspil Final BMS Herlev 54 - 37 Ulriken Eagles    
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold    
17090403 sø 17/09 12:30 sø 17/09 Anneks hallen 1 Boys U11 Placeringskamp 7/8 Pladsen 7-8 Falcon Orange 27 - 24 Gladsaxe    
17090504 sø 17/09 12:30 sø 17/09 Herlev hallen 1 Boys U11 A-slutspil Semifinal ALBA 47 - 21 Hørsholm    
17090703 sø 17/09 12:30 sø 17/09 Herlev hallen 2 Boys U11 A-slutspil Semifinal Falcon Gul 57 - 23 Værløse    
17090301 sø 17/09 11:15 sø 17/09 UCC Stor Girls U14 Grp A SISU SISU 04 38 - 36 IK Eos    
17090402 sø 17/09 11:15 sø 17/09 Anneks hallen 1 Boys U11 Placeringskamp 5/6 pladsen 5-6 Gladsaxe 17 - 23 stevnsgade    
17090503 sø 17/09 11:15 sø 17/09 Herlev hallen 1 Boys U14 A-slutspil Semifinal Gladsaxe Basketball Klub 75 - 46 Værløse    
17090602 sø 17/09 11:15 sø 17/09 Anneks hallen 2 Girls U12 Placeringskamp 7/8 Pladsen 7-8 Værløse 4 - 60 Jonstrup Basket    
17090702 sø 17/09 11:15 sø 17/09 Herlev hallen 2 Boys U14 A-slutspil Semifinal BMS Herlev 77 - 52 Malbas    
17090101 sø 17/09 10:30 sø 17/09 Ny hal Girls U16 Grp A Ulriken Eagles 60 - 45 SISU    
17090502 sø 17/09 10:30 sø 17/09 Herlev hallen 1 Boys U12 A-slutspil Semifinal Virum Vipers 1 28 - 18 SISU Basketball SISU Rød    
17090701 sø 17/09 10:30 sø 17/09 Herlev hallen 2 Boys U12 A-slutspil Semifinal Malbas P06 1 34 - 37 ALBA    
17090300 sø 17/09 10:00 sø 17/09 UCC Stor Boys U16 Grp A IK Eos 55 - 70 AGF    
17090200 sø 17/09 09:45 sø 17/09 Gammel hal Boys U10 A-slutspil Semifinal Virum Vipers 37 - 10 Falcon gul    
17090401 sø 17/09 09:45 sø 17/09 Anneks hallen 1 Boys U10 A-slutspil Semifinal Malbas 46 - 28 Hørsholm 79ers Basketball    
17090501 sø 17/09 09:45 sø 17/09 Herlev hallen 1 Boys U11 Grp A Værløse 15 - 52 ALBA    
17090601 sø 17/09 09:45 sø 17/09 Anneks hallen 2 Girls U12 Placeringskamp 5/6 Pladsen 5-6 Åbyhøj 59 - 17 BMS Herlev Blå    
17090100 sø 17/09 09:30 sø 17/09 Ny hal Girls U14 Grp A BK Amager 46 - 55 Hørsholm 79ers    
17090400 sø 17/09 09:00 sø 17/09 Anneks hallen 1 Girls U12 A-slutspil Semifinal SISU 21 - 34 BK Amager    
17090500 sø 17/09 09:00 sø 17/09 Herlev hallen 1 Girls U10 A-slutspil Semifinal BMS Herlev Hvid 25 - 34 BMS Herlev Blå    
17090600 sø 17/09 09:00 sø 17/09 Anneks hallen 2 Girls U12 A-slutspil Semifinal BMS Herlev Hvid 52 - 15 Gladsaxe    
17090700 sø 17/09 09:00 sø 17/09 Herlev hallen 2 Girls U10 A-slutspil Semifinal BK Amager 23 - 19 Åbyhøj    
16090310 lø 16/09 19:30 lø 16/09 UCC Stor Boys U14 A-slutspil 1/4 Final Lobas 51 - 53 Malbas    
16090513 lø 16/09 19:30 lø 16/09 Herlev hallen 1 Boys U11 Grp B Gladsaxe 14 - 44 Falcon Gul    
16090713 lø 16/09 19:30 lø 16/09 Herlev hallen 2 Girls U14 Grp A IK Eos 29 - 46 BK Amager    
16090413 lø 16/09 19:15 lø 16/09 Anneks hallen 1 Boys U10 A-slutspil 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 65 - 24 Brønshøj Basket    
16090613 lø 16/09 19:15 lø 16/09 Anneks hallen 2 Boys U10 A-slutspil 1/4 Final BK Amager 2 21 - 43 Falcon gul    
16090212 lø 16/09 19:00 lø 16/09 Gammel hal Girls U14 Grp A Hørsholm 79ers 31 - 29 BMS Herlev    
16090109 lø 16/09 18:45 lø 16/09 Ny hal Boys U14 A-slutspil 1/4 Final Værløse 66 - 51 Hørsholm Ba...renge 2004)    
16090512 lø 16/09 18:45 lø 16/09 Herlev hallen 1 Boys U12 A-slutspil 1/4 Final SISU Basketball SISU Rød 64 - 22 Malbas P06 2    
16090712 lø 16/09 18:45 lø 16/09 Herlev hallen 2 Boys U12 A-slutspil 1/4 Final Lobas 2 21 - 24 ALBA    
Fomsgaard Gulve