Senaste resultat

Fomsgaard Cup 2018 börjar
Slut
14/9
15/9
16/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
16090507 sö 16/09 14:00 sö 16/09 Herlev hallen 1 Boys U11 A-slutspil Final Virum Vipers 47 - 22 Skovbakken Bears    
16090508 sö 16/09 15:00 sö 16/09 Herlev hallen 1 Boys U12 A-slutspil Final Værløse BBK 9 - 47 Alba    
16090510 sö 16/09 17:00 sö 16/09 Herlev hallen 1 Boys U13 A-slutspil Final BMS Herlev 1 34 - 27 SISU Basketball 2006    
16090105 sö 16/09 14:15 sö 16/09 Ny hal Boys U15 A-slutspil Final BMS Herlev 44 - 62 Gladsaxe    
16090108 sö 16/09 18:00 sö 16/09 Ny hal Boys U17 A-slutspil Final AGF 59 - 45 AIK Basket    
16090506 sö 16/09 13:00 sö 16/09 Herlev hallen 1 Girls U11 A-slutspil Final BMS Herlev Blå 25 - 20 BK Amager U11 Piger    
16090509 sö 16/09 16:00 sö 16/09 Herlev hallen 1 Girls U13 A-slutspil Final Åbyhøj 32 - 22 Hørsholm 79ers Basketball    
16090106 sö 16/09 15:30 sö 16/09 Ny hal Girls U15 A-slutspil Final BK Amager U15 Damer 30 - 41 BMS Herlev    
16090107 sö 16/09 16:45 sö 16/09 Ny hal Girls U17 A-slutspil Final SISU 2002 59 - 51 BMS Herlev 03    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
16090306 sö 16/09 15:30 sö 16/09 UCC Stor Girls U17 A-slutspil Bronsmatch Hørsholm 52 - 33 BMS Herlev 02    
16090305 sö 16/09 14:15 sö 16/09 UCC Stor Girls U15 A-slutspil Bronsmatch IK EOS 26 - 46 SISU    
16090408 sö 16/09 14:00 sö 16/09 Anneks hallen 1 Boys U13 Placeringskamp B Placeringskamp B Lobas Röd 0 - 0 Hørsholm 79...asketball 2    
16090608 sö 16/09 14:00 sö 16/09 Anneks hallen 2 Girls U13 Placeringskamp C Placeringskamp C Køge Bugt B...Klub Køge07 0 - 20 BK Amager U13 Piger    
16090205 sö 16/09 13:15 sö 16/09 Gammel hal Girls U17 Placeringskamp 5-6 pladsen Placeringskamp 5-6 pladsen Nässjö Basket 35 - 22 Falcon    
16090407 sö 16/09 13:15 sö 16/09 Anneks hallen 1 Girls U13 Placeringskamp B Placeringskamp B Lobas 2 Lobas Vit 35 - 15 Falcon Gul    
16090607 sö 16/09 13:15 sö 16/09 Anneks hallen 2 Girls U13 Placeringskamp A Placeringskamp A Virum Vipers 26 - 18 Lobas 1Lobas Röd    
16090104 sö 16/09 13:00 sö 16/09 Ny hal Boys U17 Placeringskamp 7-8 pladsen Placeringskamp 7-8 pladsen Virum Vipers 49 - 59 SISU    
16090304 sö 16/09 13:00 sö 16/09 UCC Stor Boys U17 A-slutspil Semifinal AIK Basket 45 - 42 BMS Herlev    
16090204 sö 16/09 12:30 sö 16/09 Gammel hal Boys U13 Placeringskamp E Placeringskamp E Køge Bugt B...Klub Køge06 0 - 20 BMS Herlev 3    
16090406 sö 16/09 12:30 sö 16/09 Anneks hallen 1 Girls U11 Placeringskamp 7-8 pladsen Placeringskamp 7-8 pladsen Værløse 11 - 50 Egedals Basket Klub    
16090606 sö 16/09 12:30 sö 16/09 Anneks hallen 2 Boys U13 Placeringskamp D Placeringskamp D BK Amager 2006 Drenge 32 - 29 Glostrup Basketball    
16090103 sö 16/09 11:45 sö 16/09 Ny hal Girls U15 A-slutspil Semifinal SISU 48 - 54 BMS Herlev    
16090203 sö 16/09 11:45 sö 16/09 Gammel hal Girls U13 A-slutspil Semifinal Hvidovre Basket 19 - 30 Hørsholm 79ers Basketball    
16090303 sö 16/09 11:45 sö 16/09 UCC Stor Boys U17 A-slutspil Semifinal Hørsholm 79... Basketball 49 - 56 AGF    
16090405 sö 16/09 11:45 sö 16/09 Anneks hallen 1 Girls U11 Placeringskamp 9-10 pladsen Placeringskamp 9-10 pladsen Åbyhøj 09 36 - 18 Hvidovre Basket    
16090505 sö 16/09 11:45 sö 16/09 Herlev hallen 1 Boys U13 A-slutspil Semifinal Alba 19 - 22 SISU Basketball 2006    
16090605 sö 16/09 11:45 sö 16/09 Anneks hallen 2 Girls U13 A-slutspil Semifinal BMS Herlev 1 30 - 39 Åbyhøj    
16090404 sö 16/09 11:00 sö 16/09 Anneks hallen 1 Girls U11 Placeringskamp 11-12 pladsen Placeringskamp 11-12 pladsen BMS Herlev Hvid 29 - 32 Falcon Gul    
16090504 sö 16/09 11:00 sö 16/09 Herlev hallen 1 Boys U13 A-slutspil Semifinal BMS Herlev 1 57 - 24 Falcon Gul    
16090604 sö 16/09 11:00 sö 16/09 Anneks hallen 2 Boys U13 Placeringskamp A Placeringskamp A Malbas P06 Vit 0 - 0 Lobas Vit    
16090102 sö 16/09 10:30 sö 16/09 Ny hal Girls U15 A-slutspil Semifinal IK EOS 21 - 29 BK Amager U15 Damer    
16090202 sö 16/09 10:30 sö 16/09 Gammel hal Boys U15 Placeringskamp 5-6 plads Placeringskamp 5-6 plads Hørsholm 79'ers 34 - 60 Lobas    
16090302 sö 16/09 10:30 sö 16/09 UCC Stor Girls U17 A-slutspil Semifinal SISU 2002 61 - 33 Hørsholm    
16090403 sö 16/09 10:15 sö 16/09 Anneks hallen 1 Boys U12 A-slutspil Semifinal Alba 42 - 15 Falcon Sort    
16090503 sö 16/09 10:15 sö 16/09 Herlev hallen 1 Boys U13 A-slutspil 1/4 Final SISU Basketball 2006 24 - 19 Hvidovre Basket    
16090603 sö 16/09 10:15 sö 16/09 Anneks hallen 2 Boys U12 A-slutspil Semifinal Falcon Gul 23 - 25 Værløse BBK    
16090402 sö 16/09 09:30 sö 16/09 Anneks hallen 1 Girls U13 A-slutspil 1/4 Final BMS Herlev 2 27 - 30 Hørsholm 79ers Basketball    
16090502 sö 16/09 09:30 sö 16/09 Herlev hallen 1 Boys U13 A-slutspil 1/4 Final Falcon Gul 38 - 37 Virum Vipers 1    
16090602 sö 16/09 09:30 sö 16/09 Anneks hallen 2 Girls U13 A-slutspil 1/4 Final Værløse 27 - 58 Åbyhøj    
Fomsgaard Gulve